Композитна арматура

Композитна арматура – це арматура, що складається з неметалічних волокон мікроскопічної товщини, які скріплені між собою в стовбур сполучним композитним складом.

Для зчеплення сттовбура з бетоном, по ньому робиться навивка волокон, що утворює спіраль, яка своїм зовнішнім виглядом нагадує навивку на металевих стрижнях. Вона може бути як односпрямованою, так і двобічною, або ж замість неї може бути точкове напилення. Природно, що це найбільш простий варіант конструкції композитного арматурного стрижня.

Для виготовлення композитної арматури найбільш часто використовуються скловолокно або базальтоволокно. Відповідно, в побуті стрижні на основі цих волокон називаються склопластиковою арматурою або базальтопластиковою. Треба відзначити, що через низьку ціни (при незначному погіршенні якісних показників) скловолокно отримало найбільш широке поширення.

Переваги композитної арматури

 • 1. При рівному діаметрі зі сталевою арматурою, у композитної в 2,5-3 рази більша міцність на розрив. Тому в окремих конструкціях сталеві стрижні можна міняти на волоконні меншого діаметру зі збереженням міцності на розрив.
 • Необхідно зауважити, що при заміні композитна арматура обійдеться набагато дешевше, ніж сталева. Досягається економія тільки на самій арматурі – до 30%.
 • 2. Цей будівельний матеріал в 5 разів легше сталі. А якщо застосовувати заміну на розрив, то загальна вага арматури зменшитися в 11 разів. На око економія на транспорті-зберіганні, зменшення ваги готових конструкцій.
 • 3. Низька теплопровідність – 0,48Вт/мК, це приблизно в 100 разів менше ніж у сталі і 2,5 рази більше ніж у деревини. Звідси – відсутність містків холоду в готових конструкціях.
 • 4. Відсутність корозії. Збереження цілісності армованого бетону на протязі тривалого часу. Відомо, що сталевий стрижень, втрачає свої властивості міцності і збільшується в діаметрі до 8 разів. Це іноді призводить до руйнування всіх конструкцій.
 • 5. Коефіцієнт температурного розширення близький до бетону.
 • 6. Композитна арматура є діелектриком.
 • 7. Стійка до впливів низьких температур.
 • 8. Можливо виробництво арматури будь-якої довжини (для сталі у виробників фіксовані значення – до 12 метрів).
Арматура композитна для будівництві будівель

Арматура композитна для будівництві будівель

 

Основні технічні характеристики в порівнянні зі сталлю.

 • – Питома вага, т/м куб. – 1,9 (для сталі – 7).
 • – Відносне подовження,% – 2,2 (для сталі – 25).
 • – Теплопровідність, Вт/мК – 0,48 (для сталі – 56).
 • – Модуль пружності, МПа – 5500 скловолокно і 7100 базальтоволокно (для сталі – 200000).
 • – Тимчасовий опір при розтягуванні, МПа – 1200 скловолокно і 1300 базальтоволокно (для сталі – 360).
Композитна арматура

Композитна арматура

 

Область застосування композитної арматури.

Виходячи з технічних характеристик, переваг і недоліків цього будівельного матеріалу виділимо основну область застосування.

1. Поза сумнівом композитна арматура – це кращий матеріал для армування фундаментів які знаходяться нижче рівня землі, як стрічкових так і майданних. Для цього її можна застосовувати як при масштабному будівництві громадських будівель, так і для будівництва приватних будинків.

2. Добре підходить для посилення дорожнього полотна, при будівництві мостів і опор.

А також для багатьох інших конструкцій, де сталь піддається прискореної корозії. Це причали, доки, залізничні шпали, опори ліній електропередач, тощо.

Арматура композитна застосовується для виготовлення різноманітних бетонних конструкцій

Арматура композитна застосовується для виготовлення різноманітних бетонних конструкцій

Фахівці компанії «ЕнергоМонтажВентиляція» нададуть професійну консультацію, приймуть і оформлять замовлення, а також доставлять придбану продукцію в обумовлені термін і місце. Завдяки простій технології виробництва, Ви можете підібрати потрібний Вам варіант і купити арматуру композитну за прийнятною ціною.

Здійснюємо доставку композитної арматури по Україні: Київ, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Полтава, Харків, Одеса, Миколаїв, Черкаси, Львів, Суми, Кіровоград, Чернігів, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Вінниця, Херсон, Хмельницьк, Житомир, Закарпаття, Чернівці, Тернопіль та інші міста.Якщо Вас зацікавила продукція ТОВ «Енергомонтажвентиляція», або Ви плануєте замовити наші послуги, пропонуємо скористатися сервісами для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:

Написати нам:

Форма замовлення зворотнього дзвінка

Замовити дзвінок:

Форма замовлення зворотнього дзвінка

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.