Металоконструкції. Переваги та недоліки.

Металоконструкції, або металеві конструкції – це узагальнена назва певних конструкцій з різних  металевих сплавів. Металоконструкції використовуються в багатьох галузях діяльності людини, наприклад у будівництві будівель, будівництві різноманітних верстатів, пристроїв, апаратів та механізмів. Можуть використовуватись і для інших сфер діяльності, зовсім не пов’язаних з будівництвом

У машинобудуванні зазвичай під металоконструкціями маються на увазі деталі, виготовлені з профільованого металу, на відміну від литих деталей і поковок.

У будівельній сфері терміном «будівельні металоконструкції» описуються несучі сталеві будівельні елементи будівель з металу.

Використовувати металоконструкції розпочали ще з давніх-давен. Так спочатку, ще до 20 століття, у будівництві використовувались литі металеві будівельні конструкції, в основному чавунні. Застосовувались вони при будівництві балок, сходів, колон, тощо. На даному етапі металоконструкції можна класифікувати на конструкції сталеві та з легких сплавів (в основному з алюмінію).

Металеві конструкції по області застосування можна розділити на конструкції споруд і будівель та машинобудівні конструкції.

Типове застосування металоконструкцій: мости, балки, опірні елементи, елементи перекриттів, каркаси для залізобетонних конструкцій, каркаси металевих колон, каркаси арматурні для паль, різні огорожі, паркани, а також як елементи швидкомонтованих будівель. Також застосовуються у машинобудуванні, а саме – баштові крани, мостові крани, в основі яких лежать металоконструкції, різні щогли, опори ліній електропередач.

Також можна поділити на легкі металоконструкції  – це конструкції з металу, які використовуються у будівництві будинків з великими прольотами, а також легкі сталеві тонкостінні конструкції – будівельні конструкції з холодногнутих оцинкованих профілів.

Металоконструкції та їх переваги:

Невелика вага.

Те поєднання легкості і міцності, яке притаманне металевим конструкціям, рідко зустрічається у будівельних матеріалах. Можна сказати, що в цьому і полягає унікальність металоконструкцій. Найбільш низьким показником співвідношення міцності і щільності мають алюмінієві сплави

Надійність.

З метою створення ізотропного матеріалу були чітко сформовані і застосовані на практиці способи, які наділяють метал максимальним рівнем опору. Так, наприклад, сталь в цьому відношенні підходить за всіма характеристиками.

Непроникність.

Такий матеріал, як метал, є абсолютно непроникним ні для газів, ні для води. Дана властивість обумовлена дуже високим рівнем щільності металів. Щоб з’єднання конструкцій з металу також володіли непроникністю, застосовують зварювання. Ця властивість широко використовують у виготовленні резервуарів, трубопроводів, тощо.

Простота в ремонті.

Конструкції з металу абсолютно не складно посилювати, надавати їм підвищену щільність або накладати латки на ділянки, які зазнали корозії. Якість всіх ремонтних робіт забезпечується застосуванням зварювання і спеціального устаткування.

Недоліки використання металоконструкцій:

Схильність до корозії.

Загальновідомо, що краще попередити появу корозії, ніж з нею боротися. Якраз тому в металеві сплави додаються спеціальні антикорозійні речовини. Однак і цього недостатньо, оскільки з плином часу корозія все ж може проявитися. Щоб даний неприємний момент відсунути якомога далі, металовироби покривають спеціальними фарбувальними складами. У ході обробки металевих поверхонь необхідно гарно покривати всі ділянки, щоб попередити скупчення пилу і вологи.

Низький рівень вогнестійкості.

Нерідко буває так, що металеві конструкції будівель є пожежонебезпечними. З метою зниження цього показника і підвищення вогнетривкості матеріалу, поверхню металовиробів обробляють спеціальними засобами. Є ще один варіант – установка в будівлях підвісних стельових конструкцій із застосуванням вогнестійкого облицювання.

Металоконструкції будівель і споруд можна розділити на технологічні та будівельні. Технологічні конструкції представлені в основному опорами під обладнання і трубопроводи, бункерами, естакадами, рукавами, відстійниками, мірниками, робочими майданчиками, сходами, стійками, тощо. Частина з них виготовляється на заводах, але деякі конструкції можуть бути виготовлені і безпосередньо на будмайданчику.

Найбільш ефективні металеві конструкції для покриттів будівель і споруд, так як при цьому виявляється здатність металу добре створювати опір розтягуванню та вигину. Покриття можуть бути виконані з ферм і оболонок.Якщо Вас зацікавила продукція ТОВ «Енергомонтажвентиляція», або Ви плануєте замовити наші послуги, пропонуємо скористатися сервісами для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:

Написати нам:

Форма зворотнього дзвінка

Замовити дзвінок:

Форма замовлення зворотнього дзвінка

Залиште свій відгук